Jednotlivé testy
1. hluboký dřep
Účel testu: Dřep je pohyb potřebný při většině atletických akcí. Je to připravená pozice a je vyžadována pro většinu silových pohybů zahrnujících dolní končetiny. Hluboký dřep je test, který při správném provedení testuje celkovou mechaniku těla. Hluboký dřep se používá k posouzení oboustranné, symetrické, funkční pohyblivosti kyčlí, kolen a kotníků. Tyč držená nad hlavou hodnotí oboustrannou, symetrickou pohyblivost ramen a také hrudní páteře.
2. překážkový krok
Účel testu: Překážkový krok je navržen tak, aby otestoval správnou mechaniku kroku těla během krokového pohybu. Pohyb vyžaduje správnou koordinaci a stabilitu mezi kyčlemi a trupem při došlapu a také stabilitu v postoji jedné nohy. Překážkový krok hodnotí oboustrannou funkční pohyblivost a stabilitu kyčlí, kolen a kotníků.
3. in - line výpad
Účel testu: In-line výpad se pokouší umístit tělo do polohy, která se zaměří na namáhání simulované během rotačních, zpomalovacích a laterálních pohybů. In-line výpad je test, který umístí dolní končetiny do pozice nůžkového stylu a vyzve trup a končetiny těla, aby odolávaly rotaci a udržovaly správné vyrovnání. Tento test hodnotí pohyblivost a stabilitu kyčle a kotníku, flexibilitu kvadricepsu a stabilitu kolena.
3b test - clearing test - mobilita kotníku
Účel testu:
4. mobilita ramen
Účel testu: Test mobility ramene hodnotí oboustranný rozsah pohybu ramene, kombinuje vnitřní rotaci s addukcí a vnější rotaci s abdukcí. Test také vyžaduje normální pohyblivost lopatky a extenzi hrudní páteře.
4b. clearing test
Na konci testu pohyblivosti ramene by měl být proveden clearing test. Tento pohyb není hodnocen, je jednoduše proveden za účelem pozorování reakce na bolest. Pokud se objeví bolest, je celému testu pohyblivosti ramene přiděleno skóre nula. Toto vyšetření je nezbytné, protože impingement ramene může být někdy nezjištěn samotným testováním pohyblivosti ramene.
5. aktivní zvedání rovné nohy
Účel testu: Aktivní zvedání rovné nohy testuje schopnost oddělit dolní končetinu od trupu při zachování stability v trupu. Test aktivního zvedání rovné nohy hodnotí aktivní flexibilitu hamstringů a gastroc-soleus při zachování stabilní pánve a aktivního prodloužení protilehlé nohy.
6. trupová stabilita v pozici kliku (Push-Up)
Účel testu: Test trupové stability push-up testuje schopnost stabilizovat páteř v přední a zadní rovině během uzavřeného řetězce pohybu horní části těla. Test hodnotí stabilitu trupu v sagitální rovině při provádění symetrického pohybu horní končetiny.
6b. clearing test
Na konci testu stability push-up se provádí clearing test. Tento pohyb není bodován; test se jednoduše provádí za účelem pozorování reakce na bolest. Pokud se objeví bolest, je za celý push-up test hodnocení nula. Tento test je nezbytný, protože bolest zad může někdy zůstat při screeningu pohybu neodhalena.
7. rotační stabilita
Účel testu: Test rotační stability je komplexní pohyb vyžadující správnou nervosvalovou koordinaci a přenos energie z jednoho segmentu těla do druhého přes trup. Test rotační stability hodnotí stabilitu trupu ve více rovinách během kombinovaného pohybu horní a dolní končetiny.
7b. clearing test
Na konci testu rotační stability se provádí clearingová zkouška. Tento pohyb není hodnocen, je jednoduše proveden za účelem pozorování reakce na bolest. Pokud se objeví bolest, je celému testu rotační stability uděleno skóre nula. Tento test je nezbytný, protože bolest zad může někdy zůstat neodhalena pohybovým screeningem.